گوشت قرمز و بیماری های قلبی

مصرف گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده می تواند احتمال ابتلا به بیماری قلبی و مرگ ناشی از آن را افزایش دهد.

یافته های متعدد نشان می دهند که مصرف گوشت قرمز و فرآوری شده می تواند خطر بروز بیماری قلبی و مرگ ناشی از آن را افزایش دهد. مصرف دو وعده گوشت قرمز ، گوشت فرآوری شده یا مرغ – بدون مصرف ماهی- در هفته می تواند ۳ تا ۷ درصد احتمال ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد. مصرف دو وعده گوشت قرمز یا فرآوری شده بدون مصرف ماهی یا مرغ در هفته هم می تواند ۳ درصد احتمال بروز مرگ را افزایش دهد.

بعد از انجام یک مطالعه بحث برانگیز که نشان می داد لازم نیست مردم رژیم غذایی خود را تغییر دهند و می توانند گوشت قرمز و فرآوری شده مصرف کنند ، یافته های مطالعات دانشکده پزشکی کورنل حاکی از اینست که مصرف گوشت قرمز و فرآوری شده با افزایش احتمال ابتلا به بیماری قلبی و مرگ ناشی از آن در ارتباط است .

مصرف دو وعده گوشت قرمز ، فن آوری شده یا مرغ بدون مصرف ماهی در هفته می تواند ۳ تا ۷ درصد احتمال ابتلا به بیماری قلبی – عروقی را افزایش دهد. مصرف گوشت قرمز یا فرآوری شده بدون مصرف مرغ یا ماهی در هفته هم ۳ درصد احتمال بروز مرگ به هر علتی را افزایش خواهد داد.

دکتر نورینا آلن ، متخصص طب پیشگیری در دانشکده پزشکی شمال غرب اظهار می دارد :” تفاوت ناچیز است اما ارزش دارد که مصرف گوشت قرمز و فرآوری شده مانند کالباس ، کالباس بولونیا و پپرونی را کاهش دهیم… مصرف گوشت قرمز با بروز بیماری های دیگر مانند سرطان هم مرتبط است “.

دکتر ویکتور ژونگ دستیار علوم تغذیه دانشگاه کورنل در این زمینه تحقیق کرده است و می گوید :” اصلاح مصرف پروتئین های حیوانی در غذا ها نقش مهمی در کمک به کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی – عروقی و مرگ زودرس در جمعیت ایفا می کند.”
مقاله و تحقیق وی در مجله پزشکی JAMA به چاپ رسید. یافته های جدید در نوامبر گذشته نشان داد که لازم نیست مردم مقدار مصرف گوشت قرمز و فرآوری شده را کاهش دهند. دکتر آلن می گوید طبق این گزارش -همه می گویند با مصرف گوشت قرمز مشکلی ندارند – اما به نظر من علم از این باور حمایت نمی کند.

چه باید بخوریم؟
دکتر لیندا ون هورن ، متخصص طب پیشگیری و عضو کمیته مشاوره رهنمودهای تغذیه ای ۲۰۲۰، می گوید مصرف ماهی ، دانه های دریایی ، منابع گیاهی مانند آجیل ، حبوبات شامل لوبیا و نخود جایگزین های بسیار عالی برای گوشت به شمار می روند. همچنین ، به گفته دکتر ژونگ رابطه مثبتی بین مصرف مرغ و بیماری قلبی عروقی وجود دارد اما هنوز مدرکی ارائه نشده است تا بتوان توصیه دقیقی درباره مصرف مرغ به مردم ارائه کرد.

در یک مطالعه جدید در شش گروه رژیم غذایی بررسی شد که شامل ۲۹.۶۸۲ شرکت کننده بود ، میانگین سنی ۵۳.۷ سال ، ۴۴.۴٪ مردان و ۳۰.۷٪ غیر سفید بودند. از شرکت کنندگان خواسته شده است که لیست طولانی از آنچه در سال گذشته یا ماه قبل از آن می خورند تهیه کنند. یافته های پژوهش نشان داد که :

– ۳ تا ۷ درصد احتمال ابتلا به بیماری قلبی – عروقی و مرگ زودرس در بین افرادی که گوشت قرمز و فرآوری شده را به صورت دو وعده در هفته مصرف می کنند بیشتر از سایرین است.
– ۴ درصد احتمال ابتلا به بیماری قلبی – عروقی در بین افرادی که دو وعده در هفته مرغ مصرف می کنند بیشتر است اما هنوز مدرک دقیقی درمورد مصرف گوشت مرغ در دست نیست. ممکنست رابطه ای بین نوع طبخ گوشت مرغ و جوجه باشد و مصرف پوست مرغ ممکنست مشکل ساز باشد یا مشکل مربوط به مصرف گوشت باشد.

– هیچ رابطه ای بین مصرف ماهی و بروز بیماری قلبی- عروقی یا مرگ و میر ناشی از آن دیده نشد.

• محدودیت های مطالعه رژیم غذایی مصرف کنندگان بود که یک بار ارزیابی شده است ، رفتارهای تغذیه ای ممکن است با گذشت زمان تغییر کرده باشد. علاوه بر این ، در این تحقیق روش های پخت و پز در نظر گرفته نشده بود. دکتر ژونگ می گوید :” مصرف مرغ سرخ شده ، به ویژه مواد موجود در چربی که به اسیدهای چرب ترانس مرتبط است و همچنین مصرف ماهی سرخ شده ارتباط مستقیمی با ابتلا به بیماری های مزمن دارد. “

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *