فشار خون: آیا تحت تاثیر هوای سرد قرار می گیرد؟

تاثیر هوای سرد بر فشار خون

آیا هوای سرد و تغییرات فصلی می تواند بر مقدار فشار خون اثر بگذارد؟
به طور معمول مقدار فشار خون در زمستان بالاتر و در تابستان پایین تر است. زیرا کاهش دما سبب تنگ شدن عروق خونی می شود که خود باعث افزایش میزان فشار خون خواهد شد زیرا فشار بیشتری از خون به دیواره تنگ شده شریان ها و وریدها اِعمال می شود.

تغییرات ناگهانی هوا

علاوه بر هوای سرد ، مقدار فشار خون تحت تاثیر تغییرات ناگهانی هوا هم قرار دارد از جمله طوفان و جریانات هوا. بدن شما و عروق خونی تان به تغییرات ناگهانی در رطوبت ، فشار جو و پوشش ابری یا باد ، همانند سرما واکنش نشان می دهند. تغییرات در مقدار فشار خون که با آب و هوا مرتبط است در افراد ۶۵ سال به بالا دیده می شود.

کاهش فعالیت بدنی

علت دیگر تاثیر گذاری تغییرات فصلی بر افزایش مقدار فشار خون شامل افزایش وزن و کاهش فعالیت بدنی است که در فصل زمستان رایج است. اگر در حال حاضر مبتلا به پرفشاری خون هستید ، هر روز مقدار فشار خون خود را اندازه گیری کنید و در صورت بروز تغییرات ناشی از تغییرات فصلی با پزشک خود درمیان بگذارید.

پزشک شما توصیه های لازم در مورد تغییر در مقدار داروی فشار خون یا مصرف داروی دیگر را ارائه می دهد. بدون مشورت و اجازه پزشک معالجتان هیچ تغییری در مقدار مصرف و نوع داروی مصرفی خود ایجاد نکنید.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *