مصرف سیب برای قلب مفید است

خواص سیب برای قلب

نتایج حاصل از مطالعات اخیر نشان می دهد که خوردن یک یا دو سیب در روز می تواند عوامل بروز خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد. پیرو باورهایی مبنی بر حفظ سلامت قلب با مصرف سیب ، معلوم شده است که خوردن سیب در روز سطوح کلسترول خون را کاهش می دهد و دو شاخص مربوط به پلاک ها و التهاب در دیواره شریان ها را کم می کند. دکتر بهرام ارجمندی پژوهشگر و دکتر مارگارت ای . سیتون رئیس بخش تغذیه ، غذا و علوم ورزشی دانشگاه ایالتی فلوریدا در تالاهاسی اظهار داشتند :” ما خیلی تعجب کردیم که فهمیدیم مصرف سیب به طور موثری سطح کلسترول بد LDL را کاهش می دهد.” نتایج حاصل از این بررسی در سال ۲۰۱۱ در واشنگتن دی سی ارائه شد.

متخصصان معتقدند که نتایج این تحقیق با یافته های مطالعات پیشین مبنی بر مصرف سیب برای طول عمر و بیمار نشدن را مورد تایید قرار می دهد.

دکتر دیان ای هایسون ، متخصص تغذیه و پژوهشگر دانشگاه کالیفرنیا در دیویس هم می گوید :” وقتی مواد موجود در سیب و آب سیب را بررسی می کنید ، فقط خاصیت و فایده می بینید. ” هایسون که در این پژوهش شرکت نداشته است ، ۸۰ مطالعه دیگر در این زمینه را که از سال ۲۰۰۵ منشر شده است را تکمیل کرده است و نتیجه می گیرد که علاوه بر فواید سیب برای قلب و عروق ، مدارکی موجودست که مصرف سیب به تنظیم قند خون و کنترل اشتها ، محافظت دربرابر ابتلا به سرطان و ایمنی ریه ها کمک می کند.

مقایسه مصرف سیب و آلو ( آلوبخارا یا آلوی سیاه)

در یک تحقیق ، پژوهشگران ۱۶۰ زن را به صورت تصادفی انتخاب کردند و از آن ها خواستند که هر روز برگه سیب یا آلوی خشک بخورند . بعد از ۳ ، ۶ و ۱۲ ماه ، آزمایش خون افرادی که در این پژوهش شرکت کرده بودند انجام شد. بعد از یک سال ، زنانیکه سیب مصرف کرده بودند ، کلسترول توتال یا مجموع کلسترول خونشان در حدود ۱۴ درصد کاهش یافت. مقدار کلسترول LDL خونشان هم تا حدود ۲۳ درصد کاهش پیدا کرد ، مقادیر چربی هیدروپراکسید که یک ماده بیوشیمیایی موثر در شکل گیری پلاک و لخته در عروق خونی قلب است و پروتئین ری اکتیو C هم که یک شاخص بروز التهاب به شمار می رود به یک سوم رسید.

زنانی که هر روز سیب مصرف کرده بودند ، کاهش وزن داشتند ، در طول یک سال مصرف روزانه سیب ۱.۵کیلوگرم از وزنشان کاسته شده بود. دکتر ارجمندی می گوید که در زنان مصرف کننده آلو هم شاخص های قلبی کم شده بود اما نه به اندازه مصرف کنندگان سیب.

فواید حاصل از خوردن سیب

   متخصصان بر این باورند که برای مفید بودن سیب برای سلامت قلب توضیحات متعددی وجود دارد . اول این که سیب مملو از پکتین است ، یک فیبر محلول در آب که از جذب کلسترول در روده جلوگیری کرده و بدن را مجبور می کند که به جای ذخیره چربی ، آن را به مصرف برساند . مصرف سیب با پلی فنل ها هم رابطه دارد، پلی فنل ها آنتی اکسیدان هایی هستند که از بروز آسیب دیدگی سلول ها ناشی از رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند. البته در این تحقیق به خاطر آسان تر شدن کار از سیب خشک یا برگه سیب استفاده شده بود اما دکتر ارجمندی معتقدست که مصرف سیب تازه بهترست و فرقی نمی کند که چه نوع سیبی باشد ، زرد ، قرمز یا سبز. خوردن هر نوع سیبی برای بدن مفید است.

به گفته دکتر دایسون ، نکته مهم دیگر این است که به جای بررسی محتویات مکمل ها ، مصرف این میوه به طور کامل است .  وی می گوید :” بیشتر مواقع در مطالعات انجام شده ، معلوم شده است که خوردن یک سیب کامل بهتر از مصرف بخشی از آن است .”  دکتر ارجمندی اظهار می دارد :” تا آنجا که من می دانم رویه – خوردن یک سیب در روز – را در پیش بگیرید . حتی خوردن ۲ سیب در روز بهتر هم هست.”  این کار ساده و عملی است و مردم هم سیب را دوست دارند…

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *