خصوصیات روغن ماهی

روغن ماهی را می توان با خوردن ماهی یا مصرف مکمل ها تامین کرد. مصرف ماهی هایی که به خصوص سرشار از روغن های مفید که به اسیدهای چرب امگا ۳ معروف هستند می باشند از جمله ماهی شاه ماهی ، ماهی تن و ماهی قزل آلا . عصاره کبد ماهی روغن یا ماهی کاد ، روغن گرفته شده از زیر پوست نهنگ و فُک دریایی دو منبع مهم حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که اسید ایکوزا پنتائنوئیک(EPA) و اسید دکوساگزازانوئیک (DHA) نامیده می شوند .

روغن ماهی اغلب در مکمل هایی یافت می شود که برای مبتلایان به بیماری های قلب و گردش خون تجویز می شوند. همچنین برای مبتلایان به بیماری های کلیه هم مورد استفاده قرار می گیرد. ماهی در اصل به عنوان “غذای مغز” معروف است زیرا برخی از افراد برای درمان مشکلات مربوط به عملکرد اعصاب و مغز ماهی می خورند.
عده ای هم روغن ماهی را برای رفع مشکلات چشمی که منجر به کوری می شود مصرف می کنند. مکمل های حاوی روغن ماهی موارد مصرف متعددی دارند.
روغن ماهی را با EPA ، DHA ، روغن کبد ماهی کاد یا روغن کبد کوسه اشتباه نگیرید.

تاثیرات روغن ماهی چیست؟

مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ باعث کاهش درد و تورم می شوند. این ممکن است توضیح این مورد باشد که چرا روغن ماهی احتمالاً برای پسوریازیس و خشکی چشم مؤثر است.
این اسیدهای چرب همچنین از لخته شدن خون به راحتی جلوگیری می کنند. به همین دلیل هم روغن ماهی برای برخی از بیماری های قلب مفید است.

به نظر می رسد که بسیاری از فواید روغن ماهی به خاطر اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در آن است . جالب اینجاست که بدن ما نمی تواند اسیدهای چرب امگا ۳ را تولید کند. همچنین ، بدن ما نمی تواند اسیدهای چرب امگا ۳ را از اسیدهای چرب امگا ۶ که در رژیم غذایی غربی رایج هستند، بسازد

موارد مصرف

فشاری خون بالا :

مصرف روغن ماهی در مبتلایان به فشاری خون متوسط ​​تا خیلی زیاد ،می تواند مقدار فشار خون را تا حدی کاهش دهد.

نارسایی قلبی : 

مصرف روغن ماهی موجود در غذاها با کاهش خطر نارسایی قلبی ارتباط دارد. خوردن ۱-۲ وعده ماهی سرخ نشده در هفته توصیه می شود. هنوز نمی دانیم که آیا مصرف مکمل های روغن ماهی به جلوگیری از نارسایی قلبی کمک می کند یا نه ، اما نتایج حاصل از تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف مکمل های روغن ماهی می تواند میزان بروز پیامدهای جانبی بیماری های قلبی  مانند بستری شدن در بیمارستان یا مرگ در مبتلایان به  نارسایی قلبی را کاهش  دهد.

عوارض بعد از پیوند قلب: 

شواهد نشان می دهند که  مصرف روغن ماهی عملکرد کلیه را حفظ کرده و از افزایش  میزان فشار خون در دراز مدت بعد از پیوند قلب جلوگیری می کند .

تری گلیسیرید بالا

یافته های بیشتر پژوهش ها نشان می دهد که وقتی مقدار نوعی چربی به نام تری گلیسیرید در خون بالا برود (هایپر تریگلیسیریدمی) ، مصرف روغن ماهی می تواند سطح تری گلیسیرید را ۲۰٪ تا ۵۰٪ کاهش دهد.
تاثیر مصرف روغن ماهی در افرادی که سطح تری گلیسیرید بالاتری دارند بیشتر است. همچنین ، مصرف مقادیر زیادتر روغن ماهی باعث کاهش مقدار تری گلیسیرید می شود. اما به نظر می رسد مصرف روغن ماهی در مقایسه با مصرف فیبرات ها اثر کمتری دارد.
به نظر نمی رسد مکمل های روغن ماهی باعث کاهش تری گلیسیرید در کودکان و نوجوانان با سطح تری گلیسیرید بالا شوند. اما در این باره مطالعات کمی انجام شده است و لازمست که بررسی های بیشتری انجام گیرد.

آنژیوپلاستی روشی است برای باز کردن عروق خونی تنگ یا مسدود شده :

یافته های پژوهش ها نشان می دهند که مصرف روغن ماهی حداقل ۳ هفته قبل از انجام آنژیوپلاستی میزان انسداد مجدد عروق را تا ۴۵ % کاهش می دهد و تا یک ماه تاثیر آن باقی می ماند. اما اگر مصرف روغن ماهی قبل از انجام آنژیوپلاستی ۲ هفته یا کمتر باشد تاثیری ندارد.

اختلال بیش فعالی کمبود توجه در کودکان ( ADHD) :

یافته های پژوهش ها نشان می دهد که مصرف روغن ماهی باعث افزایش توجه ، بهبود عملکرد ذهنی و رفتاری در کودکان ۸ تا ۱۳ ساله مبتلا به ADHD می شود. مصرف مکمل شامل روغن ماهی و عصاره گل پامچال به نام های نوواسل و آی کیو عملکرد ذهنی و رفتاری را در کودکان ۷ تا ۱۲ سال مبتلا به ADHD بهبود می بخشد.

مبتلایان به کم وزنی ناخواسته مانند لاغری مفرط :

مصرف مقادیر زیاد روغن ماهی می تواند روند کاهش وزن در مبتلایان به سرطان را کُند نماید. پژوهشگران معتقدند که با مصرف روغن ماهی مبتلایان به سرطان می توانند با افسردگی بجنگند و بهتر بتوانند با بیماری سرطان روبرو شوند.
برای بهبود جریان خون قلب (جراحی قلب باز) مصرف روغن ماهی مانع از بسته شدن مجدد پیوند بای پس عروق کرونر بعد از جراحی CABG می شود.

درمان پر فشاری خون ناشی از مصرف داروی سیکلوسپورین:

سیکلوسپورین دارویی است که احتمال پس زدن اعضای پیوندی را کاهش می دهد. به نظر می رسد مصرف روغن ماهی مانع از بروز پرفشاری خون ناشی از مصرف این دارو می شود.

درمان گرفتگی قاعدگی

تحقیقات نشان می دهد که مصرف روغن ماهی ، به تنهایی یا همراه با ویتامین B12 یا ویتامین E ، می تواند درد در زمان قاعدگی را بهبود بخشد و نیاز به مصرف داروهای ضد درد را در خانم های مبتلا به گرفتگی قاعدگی کاهش دهد.

نفروپاتی ایمونوگلوبین A :

مصرف درازمدت روغن ماهی توسط مبتلایان به این بیماری کلیوی ماهی می تواند از ضعف عملکرد کلیه جلوگیری کند. البته مصرف روغن ماهی در مقادیر بالاتر موثرتر است. همچنین ، ممکن است در مبتلایان به نفروپاتی IgA دارند که پروتئین زیادی در ادرار دفع می کنند تاثیر بیشتری داشته باشد.

پوکی استخوان یا ضعیف و شکننده شدن استخوان ها :

مصرف روغن ماهی به تنهایی یا همراه با کلسیم و روغن گل پامچال ، روند شکننده شدن یا پوکی استخوان را کاهش می دهد و تراکم استخوان در استخوان های ران و ستون فقرات در افراد مسن مبتلا به پوکی استخوان را افزایش می دهد. اما مصرف این ماده توسط سالمندان مبتلا به استئوآرتریت زانو ، بدون ضعف استخوانی ، تاثیری ندارد.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *